Nowe trendy w modzie ślubnej, dekoracje ślubne na topie: złoto i barwy jesieni

nowe trendy w modzie ślubnej dekoracje ślubne Folwark Stara Winiarnia

Trendy ślubne nie ustępują niczym tym, które znamy z branży fashion. Co roku Panny Młode zwracają swoją uwagę w innym kierunku pragnąc, aby to ich ślub był tym najbardziej wyjątkowym.

Moda ma wpływ nawet na porę roku, która ma być tłem naszej ceremonii. Dotąd najbardziej pożądaną porą na ślub było lato, któremu sprzyjała piękna pogoda, różnorodność kwitnących kwiatów oraz możliwość zorganizowania przyjęcia weselnego w plenerze. Co odważniejsi trendsetterzy myślą nieco inaczej. W tym sezonie za najbardziej inspirującą porę roku uznano jesień, na przekór pogodzie, która niekiedy bywa kapryśna. Zaczynając od pragmatycznej strony, czyli możliwości skorzystania z posezonowych promocji np. na wynajęcie sali (co często bywa szczególną zachętą), doceniono szeroki wachlarz barw, jaki oferuje nasza polska złota jesień.

Właśnie złoto i wszelkie jego odcienie będą dominować  w dodatkach i dekoracjach tegorocznych ślubów. Już w poprzednich latach sięgano po złoto, ale dopiero w tym sezonie ma nas oszołomić swoim blaskiem i elegancją.

Gold & Blush, bo tak w skrócie możemy nazwać ten trend, pozwoli nam wykorzystać zarówno odcienie miedziane i złote orazt brokaty wszelkiego rodzaju. Złoty kolor może występować we wszelakich elementach wystroju - jako kolor, struktura i materiał, czyli miedź. W końcu to jesień nas inspiruje 🙂 W zależności od zamierzonego efektu możemy wywołać nastrój królewski, industrialny a nawet sielankowy.

Efekt gold & blush możemy załagodzić także dodaniem koloru np.: blady róż, szmaragdowy, brzoskwiniowy, brązowy, czarny... a dla odważnych nawet pastelowy błękitny.  W naszych aranżacjach możemy wykorzystać złote: talerze, pod-talerze, wstążki, świece, kandelabry, obrusy, serwetki, wazony i inne.

Dodatkowym atutem tegorocznych dekoracji będzie odejście od niskich dekoracji kwiatowych, które często przeszkadzają na stole zamiast dodawać uroku, postawienie natomiast na podwieszane kompozycje kwiatowe z przewagą dodatków zielonych lub kompozycje na wysokich stojakach w odcieniach metalicznych.               

Zawsze jednak pamiętajmy o uruchomieniu własnej wyobraźni, aby dekoracja była nie tylko zgodna z obowiązującymi trendami, ale przede wszystkim odzwierciedlała Wasz gust i estetykę.

Zdjęcia: Decorio, Aleja Róż, Pexels, Pinterest

last minute 2019

  1. Oprawa Weselna
    | Odpowiedz

    Fajny wpis i ładne zdjęcia. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *