10 rzeczy, których nie warto zostawiać na ostatnią chwilę

rzeczy, których nie warto zostawiać na ostatnią chwilę

Planowanie? TAK!

Przygotowania do ślubu i wesela w dzisiejszych czasach trwają dłużej, niż kiedyś; wyznaczenie terminu ślubu, znalezienie sali weselnej, fotografa, zespołu muzycznego... krótko mówiąc planowanie wesela to proces trwający wiele miesięcy. Jeśli przymierzacie się do ślubu i wesela i zwydaje się Wam, że „jest jeszcze czas” na pewne rzeczy, polecamy poniższe "przypominajki".

1. Wybór świadków

Warto przemyśleć. Oprócz złożenia podpisu świadczącego, że para wstępuje w związek małżeński, świadkowie pomagają młodym w przygotowaniu przyjęcia, organizują wieczór panieński i kawalerski, doradzają i wspierają młodych przez cały okres przygotowań. Powinni to być odpowiedzialni ludzie, na których można liczyć.

2. Zaproszenia ślubne

Forma i treść. O dacie planowanego wesela można poinformować Gości wstępnie tzw. zaproszeniem "Save the date". Konkrety, szczegółowe informacje o miejscu uroczystości, rozpowszechniamy we właściwym zaproszeniu. Modne obecnie jest tworzenie specjalnych stron internetowych, zwykle jednostronicowych landing page, na których młodzi oprócz podawania szczegółowych informacji dotyczących uroczystości zamieszczają fotorelacje z przygotowań.

3. Zakup sukni ślubnej

Jeśli zlecamy uszycie sukni należy pamiętać, że na większość czeka się nawet 6-8 miesięcy. A więc po rezerwacji sali, fotografa i zespołu zwiedzamy salony mody ślubnej. W związku z punktem 3 powstaje potrzeba wskazana w punkcie 4, czyli...

4. Zakup butów

Fason butów powinien pasować do kroju sukni ślubnej, a więc kolejność zakupów też musi być zachowana. Pomimo, wydawało by się, dużego wyboru w sklepach zakup obuwia spędził już sen z powiek niejednej przygotowującej się do ślubu kobiecie. Albowiem mężczyźni mają łatwiej 🙂

5. Dieta

Kolejna rzecz ważna - głodówka tuż przed ślubem z całą pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Zdrowo i odpowiedzialnie jest zadbać o formę i figurę dużo wcześniej.

6. Fryzjer / fryzura

Warto pomyśleć wcześniej. Warto umówić się z fryzjerem i omówić sprawę kształtu i koloru kompozycji, aby mieć czas na np. zapuszczenie dłuższych kosmyków. Całość powinna być spójna i "pracować" na wizerunek w oczach Gości. Jeśli zgodzimy się na sugerowany przez fryzjera eksperyment, powinniśmy mieć czas poczuć się z tym dobrze.

7. Kosmetyczka / makijaż

Chcąc poprawić kondycję skóry warto wszelkie zabiegi zrobić odpowiednio wcześniej przed terminem uroczystości. Choćby ze względu na możliwą skłonność do alergii - próbny makijaż wskazany.

8. Nauka pierwszego tańca

To jeden z bardziej stresujących elementów wesela: wszyscy na nas patrzą... Warto nie zostawiać tej rzeczy na ostatnią chwilę - im lepiej jesteśmy przygotowani, tym wspomniany stres będzie po prostu mniejszy.

9. Zakup obrączek

Obrączki staną się codziennym elementem Waszej biżuterii, warto spokojnie zastanowić się z nad ich wyborem. A wybór jest przeogromny. Pośpiech i pielgrzymki po salonach jubilerskich w ostatniej chwili... niepotrzebne.

10. Podróż poślubna

Aby mieć lepszą cenę za wymarzony wyjazd do wymarzonego miejsca w wymarzonym terminie warto pomyśleć nad tym odpowiednio wcześniej. Są co prawda takie pary, które "idą na żywioł", ale... warto przemyśleć 🙂

Wartość dodana

Oczywiście wskazywać można jeszcze wiele innych rzeczy istotnych, o których warto przed ślubem i weselem pomyśleć. O większości z nich pomoże Wam nie zapomnieć Manager ślubny w Folwarku Starej Winiarni - zapewniając komfort i fachową poradę w przygotowaniach do najpiękniejszych chwil w Waszym życiu. ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *