Zapraszamy Państwa do Folwarku Starej Winiarni, miejsca które przyciąga ludzi swym czarem i niespotykanym klimatem. Kto je odwiedzi będzie tu wracał nie raz...

Nasze klimatyczne, przestronne zabytkowe sale nieustannie urzekają Młode Pary pragnące przeżyć niezapomniane chwile w zamkowej, górskiej scenerii. Każda z sal ma niepowtarzalne wnętrze, pełne oryginalnych eksponatów, jak witrażowe lampy, pianina, kontrabasy, a także stylowe meble.

Największa z sal, jakie proponujemy na przyjęcie weselne w Folwarku Starej Winiarni, to Sala Dworska. Znajduje się na piętrze obiektu - Goście weselni trafiają do niej poprzez główne, reprezentacyjne wejście, przestronny hol oraz schody zdobione kutą balustradą. Powierzchnia sali - 320m2 (40m x 8m) - gwarantuje wygodne warunki dla zabawy na parkiecie oraz biesiady dla ok 160 osób; to tutaj odbywa się większość przyjęć, bankietów i konferencji. Na co dzień natomiast działa tu galeria Folwark Sztuki – organizujemy cykliczne wystawy, wernisaże, warsztaty artystyczne i wieczory poezji.. Klimat, jaki oferuje Sala Dworska, urzeka i udziela się wszystkim odwiedzającym.

Schemat rozmieszczenia stołów - Sala Dworska

Na parterze budynku znajdują się trzy przestronne sale, których wystrój nawiązuje do zamkowych klimatów XVI-wiecznego Kasztelu. Kierując się z holu na prawo trafiamy do Sali Biesiadnej, gdzie odbywają się koncerty Muzycznego Folwarku - tutaj na ścianach liczne opatrzone autografami zdjęcia artystów. Przedłużeniem Sali Biesiadnej jest urokliwa Sala Kominkowa - z kominkiem rzecz jasna. Niezwykły klimat nadają tej sali nie tylko autentyczne kamienne mury z łukowym sklepieniem, ale i historyczne zdjęcia członków rodziny Krasińskich, byłych właścicieli posiadłości – z bardzo starych fotografii spoglądają weselnicy z początków ubiegłego stulecia. Obie sale maja łącznie powierzchnię ok. 160m2 i mogą wygodnie ugościć w czasie biesiady ok. 80 osób. Wraz z leżącą po lewej stronie holu Salą Balową (ok. 80m2) stanowią alternatywną przestrzeń dla naszych Gości, pragnących zorganizować niezapomniane wesele.

Sale na Twoje Wesele Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna – poziom I

Sale na wesele Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna
Sala KominkowaSala BiesiadnaSala BalowaHolWejście główne z Dziedzińca

Sala Kominkowa

Sala Kominkowa 1

Sala Biesiadna

Wesele Sala Biesiadna, Kominkowa, Balowa Folwark Stara Winiarnia

Sala Balowa

Sala Balowa - Folwark Stara Winiarnia

Hol

Folwark Stara Winiarnia - hol. Na prawo sale Biesiadna i Kominkowa, na lewo Balowa. Na salę Dworską wejście po schodach.

Wejście główne z Dziedzińca

Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna Front

Wszystkie wymienione powyżej sale są klimatyzowane i mogą być wykorzystane łącznie (dwa poziomy); wtedy ilość biesiadujących może osiągnąć liczbę 250 osób. Ponad metrowej grubości zewnętrzne mury sal, są nie tylko ciekawostką, ale dzięki właściwościom akumulacyjnym gwarantują też zachowanie odpowiedniego i przyjaznego klimatu wnętrz.