Wesele w 2021 roku – w cieniu pandemii: łatwiej czy trudniej?

ślub cywilny wesele 2021

Sezon weselny 2021 jest w pewnym stopniu odbiciem w branży, próbą wyjścia firm na prostą po ciężkim ubiegłym, pandemicznym roku z drastycznymi obostrzeniami na pokładzie. Stał się "podwójnym rocznikiem" - wiele przyjęć planowanych na 2020 zostało przeniesionych na ten rok. Pandemia przemodelowała podejście Polaków do wesel i ceny samej uroczystości.

- Przez pandemię pary młode zmieniły sposób planowania swoich uroczystości ślubno-weselnych z długoterminowego, rok-dwa do przodu, do krótkoterminowego, ograniczającego się do 2-4 miesięcy - powiedziała PAP Valentina Pokrovskaya z Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

Większość nowożeńców zaplanowała swoje uroczystości weselne pod koniec czerwca, w lipcu i w pierwszej połowie sierpnia, pamiętając o tym, jak wyglądała sytuacja epidemiczna rok wcześniej.

Z tego względu sezon 2021 jest szczególnie intensywny, a śluby i wesela odbywają się nie tylko w weekendy, ale również "w tygodniu". Organizatorzy uroczystości biorą pod uwagę fakt, iż jesienią mogą pojawić się restrykcje związane z COVID-19.

Większość par młodych nie ogranicza jednak wydatków np. na dekoracje czy dodatkowe atrakcje, ale zamiast kilku mniejszych wybierają jedną, bardziej "zjawiskową". W trakcie pandemii wzrosło też zainteresowanie uroczystościami plenerowymi, ślubami cywilnymi oraz humanistycznymi, organizowanymi w tym samym obiekcie.

Od początku wzrosły niestety koszty organizacji przyjęć weselnych.

- Średni wzrost ogólnych kosztów wesela to 10-15 proc., przy czym np. w gastronomii, dekoracjach jest on wyższy, natomiast w przypadku fotografów, wideo-ekipy czy usług DJ-a - niższy – komentuje ceny ekspertka weselna.

Wzrost kosztów nie jest powiązany z chęcią odrobienia strat z zeszłego roku przez branżę, po prostu koszty usług ślubno-weselnych zdrożały proporcjonalnie do wzrostu cen powiązanych produktów i obsług.

– Weźmy np. wzrost cen żywności, koszty utrzymania pracowników, cen paliwa, czy koszty sprowadzenia towarów z Chin wykorzystywanych np. do wystroju i dekoracji mówi Valentina Pokrovskaya. Konsultantka zwróciła uwagę, że w wielu przypadkach usługodawcy musieli także dostosować się do wymagań epidemicznych, co również wpłynęło na wzrost kosztów wyjściowych".

To wszystko prawda - życie codzienne więcej kosztuje, a więc i koszty organizacji przyjęć weselnych w najbliższym czasie będą rosły. Nie mniej serdecznie będziemy zapraszać wszystkich chętnych w nasze zabytkowe progi i nie mniej profesjonalnie będziemy pomagać wszystkim Młodym Parom w tych najważniejszych w życiu chwilach! ZAPRASZAMY do kontaktu, zapraszamy do odwiedzin!

wesele 2021

 

 

Masz pytania? Napisz: manager@folwarkstarawiniarnia.pl

Zadzwoń: +48 18 33 12 382, +48 506 140 446

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *