Ukryte koszty ślubu – ikonografika

 

Ile kosztuje wesele 2020?

Ślub i towarzyszące mu zazwyczaj wesele, to najczęściej pierwszy naprawdę duży wydatek w naszym życiu, pierwsza okazja do przekonania się, na ile poważnie podchodzimy do zarządzania finansami – my i nasza druga połowa. Od nas zależy, czy na nową drogę życia wejdziemy z przytupem i radośnie, czy z pustym portfelem… albo nawet z długami.

Ile kosztuje ślub i wesele?

Przykład: ile kosztować może wesele dla np. 100 osób? W dużym uproszczeniu za ślub i wesele na 100 osób trzeba zapłacić od ok. 20 000 zł do 50 000 zł – i to nadal w wariancie ekonomicznym. Uśredniony koszt na osobę wynosi więc od 200 zł w najtańszym scenariuszu do nawet 500 zł. I to wcale nie jest przesadzona wielkość; tak naprawdę górnego limitu nie ma. Na przykład ponad 20 tys. zł może kosztować sama suknia ślubna... Przykładowe koszty organizacji ślubu i wesela podaliśmy tutaj: https://wesela.folwarkstarawiniarnia.pl/slub-i-wesele-koszty-zorganizowania-uroczystosci/

Gdzie szukać oszczędności?

Generalna zasada jest taka, że lepiej skupić się na ograniczaniu kilku największych kosztów, niż ciąć je po całości. Te największe koszty to:

  • Koszty sali i jedzenia dla gości
  • Koszty alkoholu – o ile jest serwowany
  • Koszty ubrania państwa młodych
  • Koszy usług takich jak: zespół, fotograf, kamerzysta

W tym miejscu jest potrzebne zastanowienie i.. twarde negocjacje 🙂

Czas na ukryte koszty ślubu

ukryte koszty ślubu

 

 

 

Masz pytania? Napisz: manager@folwarkstarawiniarnia.pl

Zadzwoń: +48 18 33 12 382, +48 506 140 446

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *